Print this page
Thursday, 14 May 2015 14:39

Iva Zelić i Admir Kalender odličnom igrom do naslova prvaka Hrvatske do 14 godina

VINKOVCI-Na terenima Teniskog kluba ''Vinkovci'' spušten je zastor na državno prvenstvo za dječake i djevojčice do 14 godina koje se u Vinkovcima igralo od 9.-14.svibnja u odličnoj organizaciji Teniskog kluba ''Vinkovci''.

U prvom polufinalu kod djevojčica Noa Krznarić (TK''Ponikve''), inače prva nositeljica turnira,  pobijedila je u tri seta Lauru Mašić (TK''Đakovo'')  koja je na turniru bila postavljena kao četvrta nositeljica, sa 5:7, 6:1, 6:2.Đakovčanka Laura Mašić do polufinala odigrala je tri susreta gdje nije izgubila ni jedan gem. U drugom polufinalu Iva Zelić (TK ''Zagi'', Zagreb), inače treća nositeljica svladala je Moniku Dedaj (TK ''Uljanik'') sa 6:4, 6:4.U velikom finalu djevojčica gledali smo odličan susret između Noe Krznarić (TK''Ponikve'') i Ive Zelić (TK''Zagi'', Zagreb).Iva Zelić je odlično odigrala kad je bilo najpotrebnije i na kraju pobijedila sa 7:6(3), 6:1 i osvojila naslov prvakinje Hrvatske do 14 godina.

U muškom polufinalu Admir Kalender (TK ''Tenis Team'' Umag), četvrti nositelj turnira pobijedio je prvog nositelja Milu Matića (TK''Ponikve''Zagreb) sa 7:6 (2), 6:2.U drugom polufinalu kod dječaka Roko Horvat (TK''Top Spin''Zagreb) pobijedio je trećeg nositelja turnira Stipana Madžara (TK''Stobreč'') sa 6:4, 6:4.Finale dječaka ponudilo je pravi susret koji dugo nije viđen na terenima Teniskog kluba ''Vinkovci'', a igrali su Admir Kalender (TK''Tenis Team'' Umag) i Roko Horvat (TK''Top Spin'', Zagreb).Finale je trajalo nešto manje od puna četiri sata sa puno obrata, gdje su na kraju odlučivale nijanse.Kalander je na kraju slavio sa 7:6(6), 6:7(4), 7:6(8) i osvojio naslov pobjednika u kategoriji dječaka do 14 godina.

U turniru parova kod djevojčica prvo mjesto osvojile su Iva Zelić (TK''Zagi'' Zagreb) i Laura Mašić (TK''Đakovo), dok su kod dječaka prvo mjesto u konkurenciji parova osvojili Mile Matić (TK''Ploče'') i Admir Kalender (TK''Tenis Team'', Umag).