Print this page
Sunday, 04 September 2016 18:17

Preko 130 sudionika na 36. Festivalu tenisa u Vinkovcima

VINKOVCI-Na terenima Teniskog kluba ''Vinkovci'' podjelom nagrada najuspješnijima završen je ovogodišnji 36.Festival tenisa za dame i gospodu.

Turnir je ove godine imao 130 sudionika iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore i Hrvatske, a natjecali su se u pet kategorija: dame pojedinačno, dame parovi, do 35 godina gospoda, kategorija 35-50 godina gospoda, gospoda u kategoriji preko 50 godina, te mješoviti parovi.

Turnir se igrao švicarskim sistemom bez ispadanja, gdje pobjednici nastavljaju turnir s pobjednicima, dok poraženi igraju s poraženima iz prethodnih kola.

U kategoriji do 35 godina gospoda prvo mjesto osvojio je Ivan Čalić (Vinkovci), dok je drugi bio Dalibor Jarak iz Čapljine.

U kategoriji 35-50 prvi mjesto ponovo je osvojio Robert Marić (Vinkovci), dok su druga mjesta podijelili: Damir Šesto (Vinkovci), Elvir Bolić (Sarajevo), Boris Badanjak (Kutina), Gojko Mišković (Doboj), Saša Vuković (Sarajevo), Derviš Nalić (Ulcinj), Neven Nakić (Šibenik), Krunoslav Senčić (Vinkovci), Mario Zorčić (Šibenik), Siniša Jovanović (Sarajevo)

U kategoriji preko 50 godina prvo mjesto osvojio je Janko Brač (Vukovar), drugo mjesto podijelili su: Emir Bešlagić (Visoko), Davor Tomšik (Ilok), Damir Vidović (Zagreb), Almir Šabović (Kakanj), Konstantin Popović (Podgorica), Zvonko Usanović (Kotor).

U kategoriji dama u pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Jelena Lukić (Zagreb), dok je druga bila Stela Kosović (Herceg Novi).

U turniru parova za dame bilo je iznimno zanimljivo, a veliki broj gledatelja pratio je sve susrete parova dama.Prvo mjesto su osvojile Jelena Lukić i Tajana Purgar (obje Zagreb), dok su druge bile Vesna Matijašević i Tanja Manenica (obje Zagreb).U turniru mješovitih parova prvo mjesto osvojio je par Tajana Purgar (Zagreb) i Elvir Bolić (Sarajevo)

Voditelji turnira su bili Antun Rečić i Damir Šesto, dok su nagrade najuspješnijima podijelili Goran Puškarić, tajnik turnira i Antun Rečić, voditelj turnira, a sve je uvodno na početku turnira pozdravio predsjednik Teniskog kluba ''Vinkovci'' Petar Šimić koji je zaželio dobrodošlicu svim sudionicama i sudionicima turnira.