brus
Monday, 09 September 2019 07:58

Robert Marić odličnom igrom do šeste titule pobjednika Festivala tenisa

VINKOVCI- U organizaciji Teniskog kluba Vinkovci po 39. put održan je “Festival tenisa” za dame i gospodu u nazočnosti vinkovačkog gradonačelnika Ivana Bosančića koji je prigodnim govorom otvorio Festival tenisa.

Prema tradiciji vinkovačko okupljanje veterana počelo je uz tamburaše i slavonske specijalitete, a tijekom trodnevnog turnira u gradu na Bosutu nastupilo je 170 tenisačica i tenisača iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije , Crne Gore, Slovenije i Rumunjske.

Turnir je bio podijeljen u više kategorija, a igralo se prema modificiranom švicarskom sustavu, bez ispadanja i to svaki dan dva kola.

U kategoriji gospode do 30 godina prvo mjesto osvojio je Srđan Fundup (Foča), dok su druga mjesta podijelili: Davor Bijelić (Orašje), Andrija Markov (Murter), Amer Agić (Visoko, Bosna i Hercegovina).

U kategoriji gospode preko 30 godina prvo mjesto osvojio je Haris Čaušević (Sarajevo), a druga mjesta podijelili su: Milan Antolić (Sisak), Viktor Rešetar (Vrgorac), Tomislav Bencun (Kiseljak), Dražen Niče (Vinkovci),Goran Lulić (Kiseljak, Bosna i Hercegovina).

U kategoriji gospode preko 40 godina prvo mjesto šestu godinu za redom osvojio je Robert Marić (Vinkovci), dok su druga mjesta podijelili: Saša Vuković (Sarajevo), Igor Praća (Odžaci), Damir Šesto (Vinkovci), Nebojša Milević (Srbija) i Damir Klaić (Županja).

U kategoriji gospode preko 50 godina prvo mjesto osvojio je Dimicu Viorel (Cluj, Rumunjska), dok su druga mjesta podijelili: Šime Mikas (Murter), Kamnik Jaroš (Slovenija), Emir Bešlagić (Visoko, Bosna i Hercegovina), Marinko Ljoljo (Vinkovci-Kiseljak)

U kategoriji preko 60 godina prvo mjesto osvojio je Duje Ševerdija (Rab), dok su druga mjesta podijelili: Miroslav Kuzmanović, Vlado Strunje (Vinkovci), Ismir Brkić (Zenica).

U kategoriji dama do 50 godina prvomjesto osvojila je Tajana Prpić Purgar (Zagreb), dok su duga mjesta podijelile: Ana Kovač (Zageb), Polona Škreblin (Ptuj, Slovenija), Marina Ranogajec (Zagreb), Anja Antolić (Sisak). U kategoriji dama preko 50 godina prvo mjesto osvojila je Marija Kusanović (Opatija), dok su druga mjesta podijele: Helena Dobranić (Sisak), Dina Jurenić (Zagreb) i Jasenka Savić (Zagreb).

U kategoriji parova za gospodu preko 50 godina prvo mjesto osvojili su Darko Matak i Boško Veselčić (Vinkovci). U kategoriji parova za dame prvo mjesto osvojile su Tajana Prpić Purgar i Ana Kovač (Zageb). U kategoriji parova do 50 godina prvo mjesto osvojili su Amer Agić (Visoko, Bosna i Hercegovina) i Srđan Fundup (Foča), dok su mješovitim parovima pobijedili bračni par Anja i Milan Antolić (Sisak).

Teniski klub Vinkovci i ovaj put je sjajno organizirao ovaj veliki turnir kojeg su uspješno vodili Ivan Kubiček, Nikola Mihaljević i Ivan Iličić, a nagrade najuspješnima podijelio je Mario Brkić, predsjednik Teniskog kluba ''Vinkovci''.